Archív článkov

Hudobný tip: Kendrick Lamar - To Pimp a Butterfly

15.01.2016, Kategória: Novinky z rádia

Hudobným tipom na tento týždeň je album To Pimp a Butterfly od amerického rappera Kendricka Lamara, ktorý vyšiel v roku 2015. Ide o skvostné hudobné dielo, ktoré okrem moderného a klasického hip hopu mieša prvky džezu, rnb a funku. Album si zaslúžil veľké ohlasy kritikov a právom patrí k najlepším doskám minulého roku. K. Lamar za posledné obdobie ukázal hudobnému svetu, že mainstreamový hip hop nie je mŕtvy a kvalita v tomto žánri stále existuje.
Album si môžete vypočuť už túto sobotu o 21.00 h vo vysielaní Rádia Piešťany.
Adam Kvasnica


Podoby džezu 10. 1. 2016

08.01.2016, Kategória: Novinky z rádia

Koncom minulého roka sa v džezovom svete nakopilo udalostí. Vydavateľstvá sa predbiehali vo vydávaní nových albumov, odznelo veľa skvelých koncertov, ankety hodnotili albumy i osobnosti džezovej scény roka 2015. Džezový svet obletela koncom roka aj smutná zvesť. Zomrela Natalie Cole. Jej spev a život ostane v srdciach všetkých milovníkov džezu a dobrej hudby - nielen preto, že bola dcérou legendárneho klaviristu a speváka Nat King Colea - nezabudnuteľný, Unforgettable...
To všetko si vypočujete v Podobách džezu v nedeľu 10. januára 2016. Aktuality a zaujímavosti z domácej a zahraničnej džezovej scény nebudú ani tentoraz chýbať.
Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.


Hudobný tip: Gustav Brom - Polymelomodus

08.01.2016, Kategória: Novinky z rádia

Hudobným tipom na tento týždeň je album Polymelomodus od slávneho brnianskeho dirigenta a skladateľa Gustava Broma. Ide o dosku z roku 1977, ktorá patrí k najžiadanejším a najvzácnejším platniam z bývalého Československa. V Bromovom veľkom džezovom bigbande, respektíve tanečnom orchestri, hral aj legendárny saxofonista Karel Krautgartner a mnohí ďalší výborní muzikanti, ako napríklad Václav Holub, ktorý na svojho niekdajšieho vedúceho naviazal a v súčasne dobe vedie úspešný brniansky súbor Junior Big Band. Orchester Gustava Broma patril vo svojej dobe k špičkovým hudobným telesám, ktoré vedelo hrať nielen swing a džez, ale zvládalo aj mnoho skladieb z tzv. stredného prúdu.
Na albume Polymelomodus môžeme počuť unikátne spojenie jazz-rocku a funku v bigbandovom poňatí. Vypočujete si ho už túto sobotu o 21.00 h na Rádiu Piešťany.
Adam Kvasnica


Podoby džezu 20. 12. 2015

18.12.2015, Kategória: Novinky z rádia

Džez má na Rádiu Piešťany pevné miesto. Odznelo dvestokrát stodvadsať minút džezovej hudby, aktualít a informácií z diania na domácej i zahraničnej džezovej scéne. Podoby džezu sú súčasťou piešťanskej džezovej scény, častého miesta stretnutí slovenských, európskych a svetových umelcov. Podoby džezu sú súčasťou vysielania rádia s premyslenou dramaturgiou a bezchybným zvukom pod kuratelou dobrých rozhodnutí a vzťahov v dome zvanom WINTER média.
Blížia sa Vianoce a koniec roka, čas bilancovania. Ale ešte dôležitejšie je poďakovať. Vám, milí priatelia, za vašu priazeň, Paľkovi Jurákovi za trpezlivosť pri tvorbe relácie a vedeniu Rádia Piešťany za priestor, ktorým sa z mesta na Považí džez éterom i na internete šíri... Želajme si, aby nám to spolu ešte dlho vydržalo.
Na stretnutie v nedeľu 20. decembra o 21.00 h na Rádiu Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič.


Hudobný tip: Laboratorium - Modern Pentathlon

18.12.2015, Kategória: Novinky z rádia

Hudobným tipom na tento týždeň je album Modern Pentathlon od legendárneho poľského džezovo-fusionového zoskupenia Laboratorium, ktorý vyšiel v roku 1976 v poľskom vydavateľstve Muza. Album bol súčasťou slávnej série Polish Jazz, ktorá patrí k najdlhšej kompilácii džezových albumov z jedného štátu. Na albume sa nám predstavila prvá liga poľských hudobníkov. Po hudobnej stránke ide o kombináciu rockovej hudby a džezu v prevedení typickom pre 70. roky.
Album si môžete vypočuť už túto sobotu o 21.00 h vo vysielaní Rádia Piešťany.
Adam Kvasnica


Podoby džezu 13. 12. 2015

11.12.2015, Kategória: Novinky z rádia

Pravé čaro Vianoc je v pocite dať, pomôcť, objať, usmiať sa, povzbudiť, pohladiť, povedať mám ťa rád, alebo aspoň ukázať, že mi to nie jedno... Vianoce, to je čas pozvať k stolu aj tých, ktorým osud nadelil pre dni všedné menej šťastia a možností sa o seba postarať. Tých, ktorým niekto hrubým násilím vzal domovy a zbavil ich pokoja. Pozvať ľudí v núdzi aspoň na šálku teplého čaju na vianočných trhoch...
Obdobie Vianoc vyžaduje aj od médií špecifickú skladbu programu a jeho dramaturgiu. Radi sa necháme pobaviť rozprávkou či filmom s veselým príbehom, hoci sme ho už „tisíckrát“ videli. Radi sa necháme pobaviť hudbou známych autorov a spevákov vo sviatočnej nálade. Rádio Piešťany sa snaží naplniť svoje vysielanie práve v tomto duchu. Džezová hudba reflektuje pocity a emócie, množstvo skladateľov a interpretov nachádza inšpiráciu práve v oslave Vianoc.
Aj nedeľné Podoby džezu na Rádiu Piešťany budú sviatočné. Okrem aktuálnych noviniek na džezovej scéne si na tretiu adventnú nedeľu zahráme vianočné melódie v podaní Diany Krall, Franka Sinatru, Blind Boys Of Alabama, Diany Ross a Fragile. Nevynecháme ani informácie a aktuality z udalostí na domácej a zahraničnej džezovej scéne. Jana Bezek krstí 9. decembra nový album a my budeme pri tom.
Na stretnutie v nedeľu o 21.00 h na Rádiu Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič.


« Dozadu 1 20 21 22 23 24 25 26 49 72 96 Dopredu »