Archív článkov

Podoby džezu 12.5.2013

12.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

Hudba nepozná hranice. Džezová o to viac, že pochádza spoza veľkej mláky a jej šírenie ostalo na interpretoch vo všetkých kútoch sveta. Postupne si každá krajina vypracovala svoj kolorit a vychovala svojich autorov. Európa stavia na svojich hudobných tradíciách ovlyvňujúcich džez a jednotlivé národy siahajú po  koreňoch ich folklóru. V nedeľu 12. mája si zájdeme pre zaujímavú pôvodnú tvorbu do Švajčiarska. Okrem - na Slovensku dobre známej formácie Brink Man Ship si predstavíme vynikajúcu formáciu No Square. Jan Galega Bronniman koncertuje so svojou kapelou v stálej zostave už niekoľko rokov. Brink Man Ship vydali viacero albumov - Logbook z roku 2007 a z augusta 2010 si prezrieme detailnejšie. No Square, pôvodne kvartet, si pozýva rôzne džezové osobnosti a ich obsadenie sa pre jednotlivé albumy čiastočne mení. Z ich albumu Le Pendu si v nedeľu urobíme ukážku ich zaujímavej hudby. Stále jagavejšou hviezdou džezovej scény sa stáva albánska speváčka Elina Duni. Vo Švajčiarsku našla nie len svoj nový domov, ale aj - a to hlavne - živnú pôdu pre svoju hudbu. Švajčiarske trio Colin Vallon piano, Bänz Oster bas, Norbert Piammatter bicie, spracovalo motívy albánskej, rumunskej, kosovskej, gréckej a bulharskej ľudovej hudby v zložitých rytmoch a harmóniách. Čaká nás nevšedný hudobný zážitok. Ohliadneme sa aj za Medzinárodným dňom džezu, ktorý si pripomenuli džezmeni celého sveta aktívnou účasťou. Aj v Piešťanoch sa konal kvalitný jamsession. Na stretnutie s vami na rádiu Piešťany a nedeľné Podoby džezu sa teší - vám a džezu verný Jano Babič.

 


Pop Galéria 10.5.2013

10.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

Do scenára Pop Galérie boli na tento piatok zaradené nasledovné hity rokov minulých: Donna Summer - I Dont Wanna Get Hurt, Ricchi E Poveri - Hasta La Vista, Bananarama - Love In The First Degree, Genesis - Land Of Confusion, Twenty 4 Seven Feat. Stay-C & Nance - Slave To The Music, Talking Heads - Wild Wild Life, Robert Palmer - Johnny and Mary  či Frencesco Napoli a mix Balla Balla. Rockoví veteráni ako Bryan Adams - Run To You, Slade - Lock Up Your Daughters, Stan Bush – Forever, Joe Cocker - Unchain My Heart a Peter Gabriel. Svoju premiéru budú mať Deniece Williams, spolková kapela Okay a Stan Bush. Viac Vám prezradí, na Vás a piatok sa už dnes teší Silvo Boškovič.

 


Fest Dobrá Muzička 7.5.2013

07.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim pozveme aj na piatkový koncert výnimočného zoskupenia Mora Tonali a In Vivo. Táto formácia sa zapísala v minuloročnej festivalovej sezóne ako objav roka a žne úspechy jeden za druhým nevynímajúc aj titul víťaza Košického zlatého pokladu. My sme ich v relácii mali prednedávnom aj naživo a čo to nám chlapci zahrali. Relácia si získala početné fórum "počúvačov" aj za hranicami Slovenska a v utorok sa im obzvlášť poďakujeme a budeme hrať aj na želanie. Nebudú samozrejme chýbať ani dva tradičné bloky pesničiek vyskladaných zo žánrov folk, country, bluegrass, či ethno. Tešiť sa môžete na plnú priehršť slovenských pesničiek, ktoré predstavím ako "the best", čo sa v našej relácii odohralo, ale nebudú chýbať ani Jarek Nohavica, Žalman, Kamelot, Vlasta Redl, Cop, Robert Křesťan, Nickel Creek, Alison Kraus a veľa ďalších. Som rád, že si našu reláciu púšťate aj z archívov v práci, či kdekoľvek. ďakujeme za podporu i tým, ktorí si nás nenechajú ujsť každý utorok od 22:00 na frekvenciach 90,2FM, či cez online vysielanie www.radiopiestany.sk. Teším sa opäť na Vás. Ivan Cali Podolský

 


Pop Galéria 3.5.2013

03.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

Už onedlho na Rádiu Piešťany odvysielame 100. pokračovanie Vašej obľúbenej piatkovej Pop Galérie. Tak ako tie ostatné žánrové si aj táto relácia našla svojich priaznivcov. Ďakujem za povzbudivé správy a za to, že sa aktívne zapájate do  súťaží v Špeciáloch. Tak ako v tých predchádzajúcich aj tento týždeň som pre Vás pripravil super výber skladieb rokov minulých, ktoré búrali hitparádové rebríčky a napĺňali tanečné parkety. Podrobný obsah relácie Vám už v piatok o 22.oo hod prezradí  jej autor Silvo Boškovič.   


Podoby džezu 28.4.2013

28.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Podoby džezu prinášajú v každom vydaní nielen stretnutie so svetovou džezovou tvorbou ale s potešením prinášame novinky slovenskej džezovej scény. Adriena Bartošová je stálicou v speváckej sfére a svoju kvalitu predstavila na niekoľkých albumoch, ale hlavne na koncertoch prezentovaných v rôznych príležitostiach. Jej nový album s názvom Sotly, predstaví okrem jej speváckej a inštrumentálnej zdatnosti aj viacero vynikajúcich inštrumentalistov a aranžérov – Gabo Jonáš, Juraj Burian, Martin Valihora, Ľubo Šrámek, Boris Čellár, - ktorí zaručujú vysokú umeleckú hodnotu albumu, ako produktu tejto spolupráce. Adriena Bartošová bude hosťom našej relácie v nedeľu 28. apríla. Vyšleme náš odkaz za Karolom Ondreičkom a pripomenieme si jeho hudbu zo vzácnych archívnych rozhlasových nahrávok. A nemôžeme zabudnúť na narodeninových oslávencov – Duke Ellingtona a Toots Thielemansa. Na stretnutie na vlnách rádia Piešťany pri relácii Podoby džezu sa teší – vám a džezu verný Jano Babič.  

 


Pop Galéria 26.4.2013

26.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Koniec mesiaca je v Pop Galérii charakteristický Špeciálom, súťažou a vecnou cenou. Po tretí krát sa stretneme v obsahu programu s hitmi UK a US Singles Charts podľa hudobného týždenníka Billboard, ktoré bodovali výlučne na prvých priečkach v mesiaci apríli rokov 1990 až 2000. Zaujímavým hudobno-faktografickým a decentne humorným spôsobom Vám jednotlivé dobové obdobia priblíži a už dnes sa na Vás v éteri a na nete teší Silvo Boškovič.


« Dozadu 1 25 44 45 46 47 48 49 50 72 96 Dopredu »