Archív článkov

Pop Galéria 29.3.2013

28.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

Po dramaturgickej zmene v obsahu vysielania Pop Galérie Špeciál pre rok 2013 sme zaznamenali už prvé kladné ohlasy, čo nás nesmierne teší. Séria hitparádových titulov svetovej popovej scény podľa jednotlivých mesiacov za obdobie rokov 1990 – 2000 pokračuje tento týždeň marcovým výberom z 1. priečky US alebo UK chart. Ako sme už viac krát uviedli, Pop Galéria ponúka tie najúžasnejšie a najkvalitnejšie tituly pop music z rokov minulých. Krátko z obsahu relácie, kde sa predstavia:  Destinys Child - Say My Name, Jeremy Jordan - The Right Kind Of Love, Zhané – Groove Thang, Spin Doctors - Two Princes, Phil Collins (Genesis) - I Can't Dance, Jon Bon Jovi - Bed of Roses, Adina Howard - Freak Like Me, Roxette – Joyride, Banderas - This Is Your Life, Macy Gray a mnohé ďalšie. Srdečne Vás pozýva autor a moderátor relácie – Silvo Boškovič.            

 


FestDobráMuzička s Calim 26.3.2013

26.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim si tradične zahráme pesničky zo žánrov folk a country scény. Teším sa na Vás, v utorok 26. marca, o 22:00 hodine, váš Ivan Cali Podolský.
 


Pop Galéria 15.3.2013

15.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

Pravidelná piatková prehliadka hitov rokov minulých bude venovaná rokom ´80., nakoľko tiež viacerí z Vás mali túto požiadavku. Pre informáciu z tejto relácie vyberám niekoľko interprétov  a ich skladby: Daryl Hall & John Oates - Out Of Touch, Jermaine Stewart - Get Lucky, Peter Schilling - Major Tom, Ottawan - Crazy Music, Laura Branigan - Spanish Eddie, Kim Wilde - Chequered Love, Kylie Minoque - Can´t Get You Out Of My Head, Bow Wow Wow - I Want Candy, Simply Red – Night, Wheatus - A Little Respect, Paul Young - Love of the Common People, Visage - Fade To Grey a mnohí ďalší o ktorých Vám viac povie autor a moderátor Pop Galérie Silvo Boškovič.


Podoby džezu 9.3.2013

09.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

Podoby džezu na Rádiu Piešťany sa nechávajú uniesť štedrosťou osudu. Pohľad do kalendára napovie – ak nie je iný aktuálny dôvod -  kto by mal byť témou našej dvojhodinovky spríjemňujúcej nedeľné večery. Tento týždeň ovládli svojimi výročiami gitaristi. Wes Montgomery a Gabor Szabó prispeli svojou hrou do svetovej gitarovej fonotéky podstatným podielom. Wes Montgomery možno až prevratne zapôsobil na štýl a techniku gitarovej hry a Gabor Szabó dokazoval oprávnenosť prítomnosti východoeurópskeho džezu na svetových pódiách, keď ako maďarský emigrant prenikol do vtedajšej americkej džezovej špičky. A to všetko orámuje svojim novým dvojalbumom český gitarista Roman Pokorný, zázračné dieťa džezovej gitary vyrástol v rešpektovanú džezovú osobnosť európskej džezovej scény. Prijmite naše pozvanie na príjemných 120 minút so svetovými gitaristami – na rádiu Piešťany v nedeľu o 22. hod. Podoby džezu. Na stretnutie s vami sa teší  – vám a džezu verný Jano Babič.  

 


Pop Galéria 8.3.2013

08.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

Úvod piatkovej Pop Galérie bude patriť blahoželaniu našim ženám k sviatku MDŽ. Zároveň si zaspomíname na Edema Ephraima a Dennisa Fullera, členov skupiny London Boys, ktorí tragicky zahynuli v Rakúskych Alpách pri autonehode. Ďalej si predstavíme tri dámy, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou diskotékovej éry ´80. rokov: Kim Wilde, Stephanie a Sinittu. Rockovú nádieľku pripravia kapely: Queen, Yes a Bryan Adams. Oboznámime sa s termínom Chicano rock prostredníctvom kapely Los Lobos, ktorého zakladateľom je Carlos Santana a Mory Kanté prinesie kus africkej kultúry v skladbe Yé ké Yé ké. Oveľa viac Vám prezradí už v piatok autor Pop Galérie a moderátor Silvo Boškovič.


FestDobráMuzička s Calim 5.3.2013

05.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim sa poďakujem za úspešný koncert Poutníkov, ktorý sme mali minulý piatok. Naplnený FunHouse a diváci z celého Slovenska, dokonca aj Moravy bolo milým prekvapením. Takže si pustíme taktiež Poutníkov z ich nového albumu. Nenechajte si ujsť pozvánku na náš ďalší koncert, ktorého je Rádio Piešťany a Piešťanský Týždeň generálnym mediálnym partnerom. Už 27. marca zavíta do Piešťan svetovo uznávaný bluesman a hudobník z Južnej Afriky Gerald Clark. Že to bude unikátny koncert pochopíte aj z nahrávok, ktorú budete počuť aj v utorok od 22:00 na Rádiu Piešťany. Samozrejme nebude chýbať ani to najlepšie z folk a country scény. Teším sa na Vás. Ivan Cali Podolský


« Dozadu 1 25 45 46 47 48 49 50 51 72 95 Dopredu »