Archív článkov

Pop Galéria 3.5.2013

03.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

Už onedlho na Rádiu Piešťany odvysielame 100. pokračovanie Vašej obľúbenej piatkovej Pop Galérie. Tak ako tie ostatné žánrové si aj táto relácia našla svojich priaznivcov. Ďakujem za povzbudivé správy a za to, že sa aktívne zapájate do  súťaží v Špeciáloch. Tak ako v tých predchádzajúcich aj tento týždeň som pre Vás pripravil super výber skladieb rokov minulých, ktoré búrali hitparádové rebríčky a napĺňali tanečné parkety. Podrobný obsah relácie Vám už v piatok o 22.oo hod prezradí  jej autor Silvo Boškovič.   


Podoby džezu 28.4.2013

28.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Podoby džezu prinášajú v každom vydaní nielen stretnutie so svetovou džezovou tvorbou ale s potešením prinášame novinky slovenskej džezovej scény. Adriena Bartošová je stálicou v speváckej sfére a svoju kvalitu predstavila na niekoľkých albumoch, ale hlavne na koncertoch prezentovaných v rôznych príležitostiach. Jej nový album s názvom Sotly, predstaví okrem jej speváckej a inštrumentálnej zdatnosti aj viacero vynikajúcich inštrumentalistov a aranžérov – Gabo Jonáš, Juraj Burian, Martin Valihora, Ľubo Šrámek, Boris Čellár, - ktorí zaručujú vysokú umeleckú hodnotu albumu, ako produktu tejto spolupráce. Adriena Bartošová bude hosťom našej relácie v nedeľu 28. apríla. Vyšleme náš odkaz za Karolom Ondreičkom a pripomenieme si jeho hudbu zo vzácnych archívnych rozhlasových nahrávok. A nemôžeme zabudnúť na narodeninových oslávencov – Duke Ellingtona a Toots Thielemansa. Na stretnutie na vlnách rádia Piešťany pri relácii Podoby džezu sa teší – vám a džezu verný Jano Babič.  

 


Pop Galéria 26.4.2013

26.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Koniec mesiaca je v Pop Galérii charakteristický Špeciálom, súťažou a vecnou cenou. Po tretí krát sa stretneme v obsahu programu s hitmi UK a US Singles Charts podľa hudobného týždenníka Billboard, ktoré bodovali výlučne na prvých priečkach v mesiaci apríli rokov 1990 až 2000. Zaujímavým hudobno-faktografickým a decentne humorným spôsobom Vám jednotlivé dobové obdobia priblíži a už dnes sa na Vás v éteri a na nete teší Silvo Boškovič.


Fest Dobrá Muzička 23.4.2013

23.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim si nebudú chýbať pesničky zo žánrov folk, country, bluegrass, ethno a posnažíme sa vybrať práve to naj. Už v utorok od 22:00 na frekvenciach 90,2FM alebo cez internet zo stránky www.radiopiestany.sk    

 


Podoby džezu 21.4.2013

21.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Podoby džezu na rádiu Piešťany prinášajú pravidelne novinky zo sveta džezovej hudby. Po slovenskej novinke Rada Tarišku, albume s ojedinelou tématikou – Folklore To Jazz, prichádza novinka z Rakúska. Mladá, talentovaná speváčka Susana Sawoff vstúpila smelo a sebavedome na jazzovú scénu albumom s názvom Wrapped Up In Little Sigh... Z Rakúska prichádza ďalšia džezová diva a púta na seba pozornosť svojím príťažlivým zjavom a originálnym pojatím hudby. Pred ôsmymi rokmi to bola Sabine Hank, vynikajúca klavíristka a speváčka, ktorá presvedčila aj publikum na Považí o svojich kvalitách – hrala so svojou kapelou na XII. Trenčianskom jazzovom festivale Jazz pod hradom. Dnes tu máme klaviristku a speváčku s jej klasickým džezovým triom a debutovým albumom.  V nedeľu 21.apríla pošleme naše želania všetkého najlepšieho do USA, kde oslávi svoje jubileum – 65 rokov – Jan Hammer. Zahráme si aj hudbu Charlesa Mingusa pri príležitosti jeho nedožitých 91 rokov. Dozviete sa o chystaných koncertoch, festivaloch a klubových aktivitách na Slovensku. Pestrý program a príjemnú jarnú náladu na Rádiu Piešťany pripravili Podoby jazzu, na ktoré pozýva, a na vašu spoločnosť sa teší – vám a džezu verný Jano Babič.


Pop Galéria 19.4.2013

19.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Aprílový 91. diel Pop Galérie sa svojim obsahom tento krát viacej orientuje na tvorbu hudobných skupín z ´80. rokov. Predstavia sa Vám: OMD, Jimmy Somerville, Flirts, F.R. David, Sydney Youngblood, David Hasselhoff, Modern Talking, Spandau Ballet, Paul Hardcastle či Billy Ocean. Rockových fanúšikov potešíme skupinami ako: Motőrhead, Huey Lewis & The News a Doobie Brothers. Program bude opäť veľmi atraktívny a preto aj tento týždeň v piatok tu s potešením bude pre Vas Silvo Boškovič.   


« Dozadu 1 25 45 46 47 48 49 50 51 72 96 Dopredu »