Archív článkov

Pop Galéria 19.4.2013

19.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Aprílový 91. diel Pop Galérie sa svojim obsahom tento krát viacej orientuje na tvorbu hudobných skupín z ´80. rokov. Predstavia sa Vám: OMD, Jimmy Somerville, Flirts, F.R. David, Sydney Youngblood, David Hasselhoff, Modern Talking, Spandau Ballet, Paul Hardcastle či Billy Ocean. Rockových fanúšikov potešíme skupinami ako: Motőrhead, Huey Lewis & The News a Doobie Brothers. Program bude opäť veľmi atraktívny a preto aj tento týždeň v piatok tu s potešením bude pre Vas Silvo Boškovič.   


Podoby džezu 14.4.2013

14.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Nečakaný skon významného slovenského džezového saxofonistu Luboša Tamaškoviča predpísal scenár minulotýždňovej relácie Podoby džezu. Ohlasy poslucháčov sa pripájali k prejavom ľútosti nad stratou významného muzikanta a dobrého človeka. Tým sa nám posunul pôvodne plánovaný program, v ktorom sme na druhú aprílovú nedeľu chystali hudbu oslávencov – jubilujúceho 70 ročného Larry Coryella a spomienku na Lady Singing Blues, na Lady spievajúcu blues,  Billie Holiday. Ešte sme dlžní spomienku na tak významného kontrabasistu, akým je Scott LaFaro, ktorému venujeme v nedeľu 14. apríla našu spomienku. A s radosťou uvedieme novinku slovenskej džezovej scény – album Rada Tarišku Folklore To Jazz. „Na ľudovej hudbe som vyrastal. Je určite v každom z nás a je súčasťou nášho kultúrneho dedičstva. V tomto projekte sa prelínajú dva zdanlivo odlišné hudobné svety: slovenská fplklór s tým americkým – teda jazzom, ktoré do seba krásne zapadajú a vzájomne sa dopĺňajú“, hovorí Radovan Tariška na booklete nového albumu. Tak si užime jarný džezový večer na rádiu Piešťany s vzácnymi jubilantmi a novinkou slovenského džezu od Rada Tarišku, na ktorej sa zúčastňuje celá slovenská džezová špička. Na stretnutie v nedeľu na rádiu Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič.


Pop Galéria 12.4.2013

12.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Už tento piatok priatelia spolu odštartujeme tretí ročník existencie Pop Galérie. Som šťastný, že si aj táto relácia našla svojich stálych poslucháčov. Naša snaha je program stále vylepšovať tými najlepšími titulmi svetovej tanečnej popovej scény. Vám, ktorí ste už sklaní srdečne ďakujeme za slová uznania, ale aj dobré tipy do ďalšieho roka. Viac ako 2.600 titulov, ktoré sme Vám za uplynulé obdobie ponúkli nie je ani zďaleka koniec zoznamu, ktorý si špeciálne pre tento program spracoval jej autor, dramaturg a moderátor Silvo Boškovič. Nájdite si čas aj vy ostatní, ktorí inklinujete ku krásnym hitom rokov minulých a pokochajte sa ľúbozvučnými tónmi pri prehliadke našej Pop Galérie. Ste srdečne vítaní.

 


FestDobráMuzička s Calim 9.3.2013

09.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim vás taktiež pozvem na koncert Petra Janku, ktorý sa v súčastnosti radí k najúspešnejším slovenským pesničkárom. Koncert sa udeje už tento piatok o 20:00 v piešťanskom Funhouse. Rádio Piešťany, ako aj Piešťanský týždeň sú hlavnými mediálnymi partnermi tohto koncertu. Samozrejme nezabudneme ani na plnú priehršť festdobrej muziky zo žánrov folk, country, bluegrass. Nebudú chýbať Kamelot, Jarek Nohavica, Nerez, Wabi Daněk a veľa ďalších. V utorok o 22:00 sa na Vás teší Ivan Cali Podolský na frekvencií 90,2 MHz.
 


Pop Galéria 5.4.2013

05.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Ani sme sa nenazdali, a začiatok apríla nám signalizuje dva roky existencie našej obľúbenej hudobno-slovnej relácie Pop Galéria. Po prvýkrát sa jej zvučka v éteri objavila v piatok 8. 4. 2011 a odvtedy nás týždeň čo týždeň jej tvorca a moderátor Silvo Boškovič milo prekvapuje novými „starinkami“. Z malej bilancie aspoň niekoľko údajov. Pop Galéria uviedla celkom 89 pokračovaní v ktorých odznelo viac ako 2.600 tých najžiadanejších svetových hitov druhej polovice 20. storočia. Od minulého roku vždy posledný piatok v mesiaci Vám ponúkame Špeciál, ktorý býva tematicky odlišný od bežnej Pop galérie a ponúka Vám možnosť zasúťažiť si o vecnú cenu. Vaše pozitívne ohlasy nás zaväzujú stále program vylepšovať o čom sa môžete presvedčiť už v piatok. Na Vašu návštevu sa teší Silvo Boškovič.

 


Pop Galéria 29.3.2013

28.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

Po dramaturgickej zmene v obsahu vysielania Pop Galérie Špeciál pre rok 2013 sme zaznamenali už prvé kladné ohlasy, čo nás nesmierne teší. Séria hitparádových titulov svetovej popovej scény podľa jednotlivých mesiacov za obdobie rokov 1990 – 2000 pokračuje tento týždeň marcovým výberom z 1. priečky US alebo UK chart. Ako sme už viac krát uviedli, Pop Galéria ponúka tie najúžasnejšie a najkvalitnejšie tituly pop music z rokov minulých. Krátko z obsahu relácie, kde sa predstavia:  Destinys Child - Say My Name, Jeremy Jordan - The Right Kind Of Love, Zhané – Groove Thang, Spin Doctors - Two Princes, Phil Collins (Genesis) - I Can't Dance, Jon Bon Jovi - Bed of Roses, Adina Howard - Freak Like Me, Roxette – Joyride, Banderas - This Is Your Life, Macy Gray a mnohé ďalšie. Srdečne Vás pozýva autor a moderátor relácie – Silvo Boškovič.            

 


« Dozadu 1 25 46 47 48 49 50 51 52 72 96 Dopredu »