Archív článkov

Podoby džezu 12. 3. 2017

10.03.2017, Kategória: Novinky z rádia

Podoby džezu na Rádiu Piešťany rozšírili rodinu poslucháčov. Novinka zaviesť reprízu relácie v stredu o 23. hodine sa stretla s pozitívnou odozvou. Teší nás to.

Slovenská džezová scéna žije anketou Esprit 2016, v ktorej hľadáme najlepší džezový album roka. Hlasovanie odbornej poroty sa skončilo 1. marca a internetový portál jazz.sk chystá technické zaistenie hlasovania poslucháčskej verejnosti. Rádio
Piešťany je mediálnym partnerom ankety, v relácii Podoby džezu predstavujeme postupne všetkých 22 nominovaných albumov. V nedeľu 12. marca to bude Sisa Feher a Fehero Rocher s albumom Cirrus, Jakub Tököly a Different Directions. Kristína Prekopová vydala album Úsvit a Ľubo Šamo predstavuje album Good Trip. Sledujeme aj piešťanské hudobné aktivity. Budeme s vami v stredu 8. marca v Kursalone na koncerte Dáše Libiakovej a jej Swing Quarteta.

Na stretnutie pri relácii Podoby džezu na Rádiu Piešťany v nedeľu 12. marca sa teší vám a džezu verný Jano Babič.


Hudobný tip: Lianne La Havas - Blood

10.03.2017, Kategória: Novinky z rádia

Hudobným tipom na tento týždeň je album Blood od britskej neo soulovej speváčky Lianne La Havas, ktorý v roku 2015 vydalo vydavateľstvo Warner Bros. Túto dosku odporúčam všetkým milovníkom modernej hudby a výrazných ženských vokálov. Speváčka,
ktorá vyrastala na hudbe BIllie Holiday a Niny Simone, sa nám predstavuje v rôznych žánroch a podobách. Môžeme tu počuť vplyvy
džezu, soulu a funku, avšak to vo veľmi prenikavých a chytľavých
popových rytmoch.

Hudobnú ukážku z albumu Blood si budete môcť vypočuť už túto sobotu o 21.00 h vo vysielaní Rádia Piešťany.


Adam Kvasnica


zdroj: Warner Bros Records


Podoby džezu 5. 3. 2017

03.03.2017, Kategória: Novinky z rádia

V budúcej relácii Podoby džezu v nedeľu 5. marca si pripomenieme vzácnu udalosť. Sto rokov džezu na doskách! Práve pred sto rokmi, 7. marca 1917, vyšli pod hlavičkou vydavateľstva Victor prvé dva džezové single neworleanskej skupiny Original Dixieland Jass Band pod názvom Dixieland Jass Band One Step a Livery Stable Blues. Slovo jass s dvomi „s“ nie je tlačová chyba, ale dobové označenie hudobného štýlu. Viac si povieme v nedeľu v našej relácii, v ktorej predstavíme ďalšie albumy nominované v ankete Esprit 2016 o najlepší džezový album roka. Iveta Lišková a Erbetes Q, Bratislava Hot Serenaders, Fats Jazz Band, Funny Fellows a Swing Society Orchestra budú vítanými hosťami spomienky na sto rokov šírenia džezu na zvukových nosičoch.

Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.


Hudobný tip: Michael Garrick Quintet - October Woman

03.03.2017, Kategória: Novinky z rádia

Hudobným tipom na tento týždeň je album October Woman, ktorý v roku 1965 nahrala hudobná formácia britských džezmenov Michael Garrick Quintet. Hudba albumu sa nesie v duchu moderného džezu 60. rokov, pričom hudobníci zostali verní rytmom klasického be-bopu a modálneho džezu. Originálne vydanie tejto dosky dodnes patrí k vzácnym zberateľským položkám. Môžeme na nej počuť prvú ligu britských džezmenov v zložení Michael Garrick (piano), Coleridge Goode (basa), Shake Keane (trumpeta), Joe Harriot (saxofón) a Colin Barnes (bicie nástroje).

Album October Woman si budete môcť vypočuť už túto sobotu o 21.00 h vo vysielaní Rádia Piešťany.


Adam Kvasnica

zdroj: Argo Record Company Limited


Podoby džezu 26. 2. 2017

24.02.2017, Kategória: Novinky z rádia

Na slovenskej džezovej scéne je rušnejšie než inokedy. Už po piaty raz je vyhlásená anketa Esprit 2016 o najlepší džezový album roka. Nominovaných je 21 dosiek, čo svedčí o úrodnom roku. V nedeľu budú na rade ďalšie štyri albumy z veľkolepej kolekcie tvorby slovenskej džezovej špičky. Miriam Bayle poslala svoj album Song, Peter Adamov nahral album Portrait, Iveta Lišková a Erbetes Q sa prezentuje nahrávkou 7th Day, Fats Jazz Band spoľahlivo drží svoj trend a predstaví štúdiový produkt Old Feeling.

Rádio Piešťany je mediálnym partnerom významnej ankety Esprit 2016. Vyhlásenie výsledkov sa koná 30. apríla ako oficiálna súčasť osláv Medzinárodného dňa džezu pod záštitou UNESCO. Naším prostredníctvom budete aj vy, milí poslucháči, bezprostredne pri tom. Aj v nedeľu 26. februára budú v programe relácie Podoby džezu informácie a aktuality z domácej a zahraničnej džezovej scény.

Na stretnutie na Rádiu Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič.
 


Hudobný tip: Bonobo - Black Sands

24.02.2017, Kategória: Novinky z rádia

Hudobným tipom na tento týždeň je album Black Sands od britského hudobného producenta Simona Greena, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Bonobo. Dosku vydalo v roku 2010 legendárne britské vydavateľstvo Ninja Tune, ktoré už dlhých 23 rokov obohacuje svet hudby jedinečným zvukom experimentálnej elektroniky. Môžeme na nej počuť veľmi príjemný a prepracovaný zvuk štýlov trip hop a downtempo. Atmosféru albumu dotvára zvuk sláčikov a piana, ktoré sú typické pre celú Bonobovu hudobnú tvorbu.

Album Black Sands si budete môcť vypočuť už túto sobotu o 21.00 h vo vysielaní Rádia Piešťany.

Adam Kvasnica

zdroj: Ninja Tune


« Dozadu 1 3 4 5 6 7 8 9 25 49 72 96 Dopredu »