Archív článkov

Podoby jazzu 26.3.2012

25.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

Pozývame do Jazzového klubu na rádiu Piešťany. V nedeľu o 22:00 prichádzajú k vám PODOBY  JAZZU  s horúcimi novinkami. Nikolaj Nikitin a jeho kvartet – Jurko Griglák, Gabo Jonáš, Jožko „Ischias“ Döme – nahrali a pokrstili album PERSONAL SUITE, PACORA Trio pokračuje vo svojich aktivitách a vydali nový album FUGIT HORA. Oba albumy si predstavíme v nedeľu 25.3. na rádiu Piešťany. A nemôžeme obísť výročia takých osobností československého jazzu akými boli a sú Laco Déczi a Karlíček Velebný. Nie len spomienkou, ale hlavne ich muzikou sa nám prihovoria tieto legendy a zakladatelia československej jazzovej scény. PODOBY  JAZZU na rádiu Piešťany uvádza a na vašu spoločnosť sa teší  Jano Babič.  
 


Aj rock má svoju históriu – Beat Club - marec.

21.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

V stredu o 22:00 hodine je na programe rekonštrukcia kultového televízneho seriálu Beat Club. Pustíme si skladby v poradí, v akom boli skupiny odvysielané v marci 1966 (The Spencer Davis Group, The Overlanders, Twinkle, The Birds and Bees, Sandie Shaw a The Beatles), v marci 1967 (Cliff Bennet & The Rebel Rousers, The Smoke, The Jimi Hendrix Experience a The Who), v marci 1968 (The Moody Blues, B.B. King, Sharon Tandy, Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick & Tich, Amen Corner, Traffic, Georgie Fame, Manfred Mann, The Beatles a The Rolling Stones). Marec 1969 bol popovo ladený a do našej rockovej relácie sa hodili iba: Brian Auger & Julie Driscoll & Trinity, Melanie, The Hollies, Peter Sarstedt, Creedence Clearwater Revival a The Beach Boys. Pravidelnou prílohou stránky www.radiopiestany.sk je možnosť ucelené Beat Cluby aj vidieť zvolením záložky: Program/Aj rock má...

Ladislav Mušinský


Fest dobrá muzička s Calim 22.5.2012

20.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim Vám predstavíme prvých zverejnených účinkujúcich podujatia FestDobréBohunice. Rádio Piešťany bude tak exkluzívnym mediálnym priestorom a jeho poslucháči budú prví, ktorí sa dozvedia prvú polovicu headlinerov tohto podujatia. Teším sa na Vás v utorok od 22:00 do polnoci na frekvenciách 90,2FM, alebo cez internet zo stránky www.radiopiestany.sk. Ivan Cali Podolský


Svet elektronickej hudby 19.3.2012 - Trance

19.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

Budeme sa tentokrát venovať žánru TRANCE. Okrem toho k nám do štúdia zavíta trenčiansky dj Teef, ktorý momentálne žije vo Veľkej Británií a budeme sa s ním rozprávať. Preberieme zaujímavé veci, porovnáme si napríklad scénu vo Veľkej Británií a u nás, pustíme si aj niekoľko tranceových nahrávok, na záver nám namixuje aj svoj mixovaný set.

Máte sa na čo tešiť, počujeme sa už dnes večer na Rádiu Piešťany.


Podoby jazzu 18.3.2012

18.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

Aktuality a informácie zo sveta jazzu, 120 minút jazzovej hudby na rádiu Piešťany 90,2 MHz, www.radiopiestany.sk Štefan Bartuš Collectivity, Jaroslav Jakubovič Coincidence a oslávensi narodení v marci Wes Montgomery, Jan Garbarek, Gabor Szabo, švédska jazzová klasika, nórsky objav Scent Of Soil v nedeľu o 22:00 uvádza vám a jazzu verný Jano Babič.


Pop galéria 16.3.2012

16.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

Obsah dvojhodinovky famóznych oldies hitov tento týždeň v pravidelnej relácii Pop galéria bude tvoriť zmes rôznych hudobných žánrov a štýlov od soulu, R&B, diska až po funk či rock. Z ľahkosťou kľzajúceho sa surfu po morskej hladine prídu ako prví The Beach Boys a The Beatles. Viac slnka v obsahu skladieb pridajú Rosanna Rocci, Tree Fort Angst a Patty Ryan. Viac sa zameriam v tomto vydaní na kapely, ktoré sa v posledných dvoch desaťročiach minulého storočia zformovali na území Nemecka. Budú to napr. Modern Talking, C. C. Catch alebo rocker Alex Rudi Pell a Spider Murphy Gang. Zo zámoria to budú Bobby McFerrin, Michael Bolton a Villiam Pitt. Zablúdime aj do Talianska za Bobbym Orlandom a do Dánska za dvojicou Laid Back. Exotický úlet do Bangkoku nám sprostredkuje Murray Head. Azda najväčším prekvapením budú hviezdy vydavateľstva Mottown Records a to Diana Ross, Marvin Gaye a The Temptations. Na Vaše dopyty, tipy na obľúbené skladby alebo námety, využívajte adresu popgaleria@radiopiestany.sk. Už dnes sa na Vás teší Silvo Boškovič.


« Dozadu 1 25 49 68 69 70 71 72 73 74 96 Dopredu »