Archív článkov

Pop galéria 16.3.2012

16.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

Obsah dvojhodinovky famóznych oldies hitov tento týždeň v pravidelnej relácii Pop galéria bude tvoriť zmes rôznych hudobných žánrov a štýlov od soulu, R&B, diska až po funk či rock. Z ľahkosťou kľzajúceho sa surfu po morskej hladine prídu ako prví The Beach Boys a The Beatles. Viac slnka v obsahu skladieb pridajú Rosanna Rocci, Tree Fort Angst a Patty Ryan. Viac sa zameriam v tomto vydaní na kapely, ktoré sa v posledných dvoch desaťročiach minulého storočia zformovali na území Nemecka. Budú to napr. Modern Talking, C. C. Catch alebo rocker Alex Rudi Pell a Spider Murphy Gang. Zo zámoria to budú Bobby McFerrin, Michael Bolton a Villiam Pitt. Zablúdime aj do Talianska za Bobbym Orlandom a do Dánska za dvojicou Laid Back. Exotický úlet do Bangkoku nám sprostredkuje Murray Head. Azda najväčším prekvapením budú hviezdy vydavateľstva Mottown Records a to Diana Ross, Marvin Gaye a The Temptations. Na Vaše dopyty, tipy na obľúbené skladby alebo námety, využívajte adresu popgaleria@radiopiestany.sk. Už dnes sa na Vás teší Silvo Boškovič.


Aj rock má svoju históriu – Heavy Metal.

14.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

Pravidelná stredajšia relácia bude naplnená muzikantmi vyznávajúcimi extrémnu hlasitosť aparatúr,  opakované grify sólových gitár a vysoký stupeň teatrálnosti. Áno, na programe je Heavy metal, ktorý obsahuje obrovské množstvo variácií, ale spoločným znakom je sound a rytmus. Metal sa stal jedným z najkonzistentnejších foriem rockovej hudby, ktorý je schopný prispôsobiť sa dobe a napriek tomu zachovať svoje neporušené jadro.

Ladislav Mušinský


Fest dobrá muzička s Calim 13.3.2012

13.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim Vám predstavím novučičký projekt IN VIVO Mora Tonali. Zdá sa, že sa konečne na slovenskej FaC scéne udialo niečo nové a zaujímavé. Nebudú chýbať ani venovačky, ale aj stálice ako Vlasta Redl, Nohavica, Kamelot, Žalman, Veslári, či Neznámi. Pripomenieme si taktiež hosťa z minulej relácie Martina Haricha a ošiaľ, ktorý spôsobil u poslucháčok. Teším sa na Vás v utorok od 22:00 do polnoci na frekvenciach Rádia Piešťany


Svet elektronickej hudby 12.3.2012

12.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

Dnes sa budeme venovať trošku inému dubstepu. Bude to skor minimal, experimental, chill a ambient dubstep.

Budeme si hrať mená ako Nero, Icicle, Burial, Eskmo, Synkro, Skream, Joy Orbison a podobne.

Adam a Palo sa na vás o 22:00 hodine tešia.


Pop galéria 9.3.2012

09.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

Na Rádiu Piešťany tento týždeň otvárame už 5. desiatku relácií Pop Galéria, čo predstavuje viac ako 1.200 odohratých hitov rokov minulých, ktoré napĺňali tanečné parkety, kluby, diskotéky či bary po celom svete. Pop galéria chce oživiť spomienky starších a priblížiť mladším atmosféru dobového obdobia druhej polovice 20. storočia. Tak ako ostatné relácie aj Pop Galéria má už možno povedať svojich stálych poslucháčov o čom svedčia ich postrehy. V úvode 41. vydania si zaspomíname na stálicu na hviezdnom nebi pop music Whitney Houston. Dalej si predstavíme Stevie Wondera, skupiny Stereophonics, Snif´n´ Tears a keďže vo štvrtok je MDŽ, ženám venujem cely blok a to 49 Ers, A La Carte a A-Teens. Pripomenieme si dve mená z Klubu 27 a to Jimmyho Morrisona s The Doors a Janis Joplin. Na želanie tento týždeň odznie Good Life od Inner City. Tí poslucháči, ktorí budú reláciu sledovať až do konca sa dozvedia a vypočujú si oveľa viac. Na Vašu návštevu sa teší autor relácie a moderátor Silvo Boškovič.


Aj rock má svoju históriu – súčasné blues.

07.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

Streda o 22:00 hodine patrí súčasnému blues, ktoré čerpá z tradičných akustických a elektrických blues, ale ponúka viac uhladený žáner zahŕňajúci vplyvy rocku, popu, R & B a folku. Moderné blues je najčastejšie elektrické, ale obsahuje aj čisto akustické. Vzhľadom na to, že je blues v prostredí iných druhov hudby, moderné blues má najväčšiu šancu prežiť pop a iné vplyvy. Autori ako Robert Cray, KEB 'Mo', Kenny Wayne Shepherd, Jonny Lang  a Joe Bonamassa stelesňujú súčasný bluesový zvuk.

Ladislav Mušinský


« Dozadu 1 25 49 69 70 71 72 73 74 75 96 Dopredu »