Archív článkov

Svet elektronickej hudby 3.10.2011

03.10.2011, Kategória: Novinky z rádia

Dnes večer sa povenujeme zaujímavým hudobným žánrom, akým je napríklad trip-hop, downtempo, či ambient. Predstavíme si všetko produkciu, ktorá obsahuje rôzne plochy a ktorá pôsobí atmosfericky. Táto hudoná produkcia sa málo objavuje v rozhlasovom vysielaní, preto ten dnešný diel našej relácie bude tak povediac výnimočný.

Tešíme sa na vás už dnes večer o 22:00 hodine, na vlnách Rádia Piešťany.

Adam a Palo.


Pop galéria 19.

30.09.2011, Kategória: Novinky z rádia

    Predposledné vydanie druhej desiatky Pop Galérie otvorí formácia A La Carte. Ďalej sa predstavia Frankie Avalon, Toni Christie, Chris Andrews či Ray Charles, Fats Domino alebo Kenny Rodgers, ktorí reprezentovali úspešné ´60. roky. Na obdobie kultového funku si zaspomíname s Kool & The Gang a KC & The Sunshine Band a pravidelné želania stálych poslucháčov majú teraz podobu skladieb od Soul II Soul, Kajagoogoo, Silver Convention a Mika Oldfielda. Druhá polovica relácie bude patriť legendám ako Alphaville, Midge Ure, Billy Joel, Elton John ale aj Saragossa Band a Boney M. Playlist 19. vydania uzatvoria Roxette a Suzi Quatro.
        
        Silvo Boškovič


Aj rock má svoju históriu – Blues.

28.09.2011, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcom pokračovaní relácie „Aj rock má svoju históriu“ si na Rádiu Piešťany  povieme niečo o najdôležitejšom zdroji rockovej a taktiež džezovej hudby, o blues. Predstavíme si protagonistov akustického a elektrického blues.

 

Ladislav Mušinský


 


Svet elektronickej hudby - trance

26.09.2011, Kategória: Novinky z rádia

V dnešnom vydaní sa budeme venovať žánru trance a predstavíme si viaceré jeho podoby. Predstavíme si trance v prevedení ako uplifting trance, elektro trance, trance and bass, či transtep.

Zahráme si viacerých známych interpretov, akými su Paul Van Dyk, BT, Reflekt a mnohé ďalšie.

Okrem toho na vás čaká súťaž o CDčko, viac sa dozviete, keď budete počúvať.

Stretneme sa na Rádiu Piešťany o 22:00 hodine.


Podoby džezu 25.9.2011

25.09.2011, Kategória: Novinky z rádia

V nedeľu 25. septembra sa na Rádiu Piešťany bude Ján Babič venovať pestrosti a vývoju európskeho džezu.

Nedeľnú reláciu Podoby džezu si pod taktovkou Jána Babiča môžete vypočuť každú nedeľu na Rádiu Piešťany - 90,2 MHz alebo na www.radiopiestany.sk


Pop galéria 23.9.2011

23.09.2011, Kategória: Novinky z rádia

Na potulkách za hitmi rokov dávno minulých navštívime v úvode piatkovej Pop Galérie kolísku pop music – Britské ostrovy. Meno Phill Collins je známe väčšine milovníkov dobrej muziky hlavne z obdobia jeho pôsobenia v kapele Genesis. Pop Galériu otvorí skladbou Sussudio. Britskú popovú scénu doplnia Brotherhood Of Man a Normanova formácia Smokie. So skupinou Bee Gees si zaspomíname na „Horúčku sobotnej noci“, soundtrack, ktorý rozpútal v roku 1977 celesvetovú tanečnú diskotékovú horúčku. Prelom ´80 a ´90 rokov budú charakterizovať mená ako Saragossa Band, The Twins, Eurythmics či Suzanne Vega. Nezabudneme ani na prianie našich stálych poslucháčov, ktorí chceli počuť Kajagoogoo, Oliviu Newton John a Mika Oldfielda. Rockovú časť vyplnia Equals, Toto, australskí „olejári“ Midnoght Oil a New Yorkský sextet Foreigner so skladbou Double Vision. Záver Pop Galérie bude patriť umelcom, ktorí sa zapísali pre svoj výnimočný talent  zlatým písmom do dejín svetovej populárnej hudby – Fredie Mercury a Celine Dion.
Viac už v piatok na vlnách Rádia Piešťany 90,2MHz, www.radiopiestany.sk a hlavne počas vysielania od 22.oo hod. na facebooku sa na Vás ako obyčajne teší Silvo Boškovič.


« Dozadu 1 25 49 72 86 87 88 89 90 91 92 96 Dopredu »