Hudobný tip: Best Coast - Crazy For You

Dátum: 28.07.2017, 10:05, Kategória: Novinky z rádia

K letným láskam a vychladeným nápojom neodmysliteľne patria bezstarostné obrazy západnej pop-kultúry 60. a skorých 70. rokov. Práve z atmosféry obdobia Pet Shop Boys alebo Fleetwood Mac vyviera duch retro debutu skladateľského dua Bethany Cosentino a Bobbra Bruna z roku 2010.

Návrat k limonádovej vintage esencii letargického surfovania po gitarových pražcoch ozvláštňuje špinavší a naliehavejší garážový zvuk. Kreatívne narábanie s jeho možnosťami odďaľuje hudbu Best Coastu od obyčajného kopírovania starých pop-rockových archívov.
Crazy For You je nostalgickou tvárou leta, rekonštruovaného v estetike záberov z polaroidového fotoaparátu. Zo smutnejších chvíľ a starostí sa stávajú amulety, vďaka ktorým môžeme svojim priateľom vyrozprávať záživné príbehy. Na Crazy for You sa skrátka všetko v dobré obracia.

Kalifornské snívanie nebolo ešte nikdy podmanivejšie. Gitarová lyrika zľahka unášaná prúdom po premiešanej hladine popovej a nezávislej hudby je ideálnym miestom na zotrvanie počas neskorých letných popoludní a večerov.


Michael Papcun


zdroj: Wichita Recordings