Podoby džezu 1. 11. 2015

Dátum: 30.10.2015, 8:28, Kategória: Novinky z rádia

V piatok po slovenskej mladi Groove Hub prišiel džez so zlatou visačkou. Rodinný projekt Váradyiovcov s Radom Tariškom a Jeff Ballard so svojím triom zelektrizovali atmosféru pre neuveriteľný funk-fusion koncert kapely Snarky Puppy. Sobotu uviedli opäť slovenské špičky. Juraj Griglák a zrelá omladina okolo legendárneho Boba Mintzera potvrdili pevné miesto slovenského džezu na svetovej scéne. Alain Caron pokračoval v nastavenom trende a Gregory Porter mal uľahčenú úlohu - všetko okolo dýchalo džezom. V nedeľu prezentovali slovenský džez na „B“ pódiu Juraj Schweigert a The Groove Time a Frankie Kimono. Druhá scéna nebola žiadnou výplňou prestávok potrebných na úpravu hlavnej. Aj tu sa hral prvotriedny džez v podaní šiestich vybraných slovenských kapiel a troch zahraničných formácií.
Rádio Piešťany, mediálny partner Bratislavských jazzových dní, samozrejme pri tom nechýbal. Podrobný prierez festivalom spolu s názormi organizátorov i rozhovormi s účastníkmi prinesieme v nedeľu 1. novembra o 21.00 h na Rádiu Piešťany v relácii Podoby džezu.
Čo bolo pre mňa na „džezákoch“ najpríťažlivejšie? Andreas Várady Band, Snarky Puppy a Bob Mintzer Quintet. A koho by som rád počul budúci rok? Ostanem verný remeslu. Jedného z bubeníckej špičky - Brian Blade alebo Jack De Johnette... Alebo oboch?
Na stretnutie v nedeľu na Rádiu Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič.