Podoby džezu 15. 11. 2015

Dátum: 13.11.2015, 8:14, Kategória: Novinky z rádia

Slovensko je poslednou dobou križovatkou ciest svetových džezových osobností. Po „džezákoch“ sa do Bratislavy chystá ďalšia várka džezu na najvyššej úrovni. Program „jednodňového“ festivalu OneDay Jazz Festival je priam odvážny. Stačí uviesť mená ako Gonzalo Rubalcaba, José James, Ben Williams a naše silné tromfy - Sisu Fehér, Pavla Morochoviča, Martina Valihoru a ďalších, aby sme si naplánovali na 24. a 25. novembra cestu do bratislavského Istropolisu. Rádio Piešťany nemôže pri takejto udalosti chýbať. Vám, ktorí nestihnete byť priamo na mieste, priblížime festivalové dianie v relácii Podoby džezu.
V piatok trinásteho novembra zahrá v Art Jazz Gallery bratislavský Fats Jazz Band s Jankou Dekánkovou. O koncerte si pohovoríme v nedeľu na Rádiu Piešťany a zahráme si novinky zo svetovej tvorby - Terri Lyne Carrington vydala novú dosku The Mosaic Project, vydavateľstvo Hevhetia otvára dvere slovenskému triu Jána Kopčáka s titulom The Cigarette After a Pavian Records v spolupráci Poľským inštitútom prináša novinku od Jany Bezek s názvom Cracow.
Aktuality a informácie z domácej a zahraničnej džezovej scény spolu s novinkami džezového trhu si vypočujete v nedeľu 15. novembra o 21.00 h na Rádiu Piešťany v relácii Podoby džezu.
Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.