O nás

Rádio Piešťany začalo vysielať 31.12.2010 a držiteľom licencie je spoločnosť Wintermédia a.s., ktorá je aj vydavateľom regionálnych novín, Piešťanský týždeň.

Rádio Piešťany je regionálna rozhlasová stanica, ktorá chce poslucháčov osloviť hlavne hudbou a oddychom. Hráme predovšetkým kvalitnú hudbu, preto vo vysielaní je len minimum hovoreného slova. Nechceme vysielať reklamu, iba v nevyhnutnej miere, aby sme poslucháčov zbytočne nezaťažovali. Prioritou Rádia Piešťany je oddych a relax.

Aby vysielanie takto pôsobilo, veľmi dôležitá je aj kvalita zvuku. Pohodu vám prinášame aj prostredníctvom vysielania rozprávok pre deti i dospelých a vo večerných hodinách aj špecializovanými hudobno-slovnými reláciami. Komunikujeme a konzultujeme celú prípravu vysielania s ľuďmi, ktorí sú odborníci v hudobnej sfére a máme rad externých spolupracovníkov. Náš archív má v tomto okamihu približne 8000 kusov CD. Snažíme sa vyberať dobrých autorov z celého sveta, ako aj zo slovenskej a českej hudobnej scény. Rádio je konzervatívne a určite sa iba málokedy stane, že si v ňom vypočujete nejaké súčasné hity. Pri tvorbe archívu sme zamerali našu pozornosť skutočne na to najlepšie, čo bolo produkované od roku 1960. Hudbu, ktorá v čase svojho vzniku tvorila absolútnu hudobnú špičku a pritom nie vždy možno víťazila v hitparádach. Našich poslucháčov občas prekvapíme aj regionálnou hudbou z jednotlivých oblastí sveta, pričom vždy si dáme záležať na kvalite.

Rádio Piešťany je jediné slovenské rádio, ktoré vysiela takýto žáner. Kvalitné pokrytie je od od mesta Trenčín až po Senec. Samozrejmosťou je vysielanie prostredníctvom internetu, ktorý hranice pokrytia posúva omnoho ďalej. Veríme, že nás budú počúvať fanúšikovia týždenníka Piešťansky týždeň, ktorí navštevujú jeho stránku v 89 krajinách sveta.