O nás

Náš tím

 

 

Pavol Jurák

technický riaditeľ

Pavol Jurák

V Rádiu Piešťany mám na starosti techniku, ktorá sa v ňom nachádza a starám sa, aby všetko fungovalo tak, ako má. Počas vzniku Rádia Piešťany som dostal možnosť toto rádio prakticky celé navrhnúť, vyskladať, zapojiť a oživiť. Preto technická časť rádia je mojou srdcovou záležitosťou.


Tejto problematike sa venujem už dlhé roky. Už v detstve ma fascinovali najskôr prehrávače, v tej dobe to boli ešte rôzne kotúčové magnetofóny, neskôr prišli kazetové prehrávače, potom cd, ale najviac to bolo rádio, lebo sa mi páčilo, že to hrá na hociktorom mieste. A tak som začal konštruovať prvé elektronické obvody, až som sa prepracoval ku konštrukcii rôznych malých vysielačov a doma som si takto spravil svoje vlastné mini rádio so štúdiom. Takto som sníval o tom, že raz by som chcel pracovať v rádiu a tento sen sa mi v roku 2010 stal realitou. V Rádiu Piešťany pôsobím od jeho prvého dňa a spolu s mojimi kolegami sa podieľam na jeho 24 hodinovom dennom chode. Okrem techniky sa starám aj o samotné vysielanie. Nasadzujem do vysielania jeho obsah, aby boli odvysielané všetky relácie, rozprávky, rubriky, reklamy a zvučky presne vtedy, ako majú byť.


Rádio Piešťany je pre mňa už 5-ty rok, neoddeliteľnou denno dennou súčasťou môjho života :)

 

Adam Kvasnica,

programový riaditeľ

Adam Kvasnica

V Rádiu Piešťany pre vás už od jeho vzniku vyberám hudobnú produkciu. Hudba pre mňa znamenala veľmi veľa už od skorého detstva. Vo svojom živote som si prešiel rôznymi hudobnými žánrami, ktoré som počúval vždy naplno a do hĺbky. Začal som klasickým a progresívnym rockom a vážnou hudbou, neskôr som prešiel k trip-hopu, world music, loungu a hip hopu, ktoré po čase vystriedali rôzne štýly elektronickej produkcie a súčasnej rockovej tvorby, a napokon džez, ktorý mi ukázal úplne nový svet hudby. Práve vďaka tomuto širokému záberu môžete počuť v Rádiu Piešťany prierez všetkých žánrov od 50-tych rokov až po súčasnosť. Hlavnou myšlienkou Rádia Piešťany je osloviť milovníkov hudby, bez ohľadu na vek alebo hudobný žáner. Hudbu neberieme ako komerčnú a nekomerčnú, ale ako dobrú a zlú. Naša cieľová skupina sú jednoducho ľudia, ktorí majú radi hudbu. Už od začiatku sme chceli vytvoriť hudobné rádio, ktorého hlavnou doménou bude kvalitná muzika, čo sa nám dúfam podarilo. Okrem toho, že hráme mnohé skladby, ktoré ľudom pripomenú mladosť, poslucháč objaví vďaka Rádiu Piešťany aj nové hudobné teritóriá. Pri tomto všetkom sa však snažím pridržiavať pôvodnej koncepcie rádia, ktorá je založená na rádiu, ktoré má ľuďom poskytnúť hudobný relax.

Okrem Rádia Piešťany si môžete vypočuť môj hudobný „projekt“, a to hudobné sety, ktoré už po dobu 2 rokov pridávam na internetovú stránku www.mixcloud.com. Táto stránka slúži ako internetové rádio pre ľudí z celého sveta. Sety obsahujú nielen hudbu Rádia Piešťany, ale aj hudbu, ktorá je pre náročnejších džezových poslucháčov. Viacero skladieb je nahratých priamo z vinylových platní, keďže som vášnivý hudobný zberateľ. Za 2 roky som si na tejto stránke získal viac ako 38 000 stálych poslucháčov, čo ma uisťuje v tom, že existujú ľudia, ktorí milujú hudbu aspoň z polovice tak ako ja a zároveň ľudia, ktorí radi spoznávajú novú hudbu. Dobrá hudba predsa lieči :)!

Adam Kvasnica na stránke Mixcloud

https://www.mixcloud.com/adamkvasnica3/

Ján Babič

V Rádiu Piešťany sa každú nedeľu vysiela relácia s názvom Podoby jazzu, ktorú moderuje a pripravuje Ján Babič. Piešťanský rodák, momentálne žijúci v meste Trenčín. Je dlhoročným hudobníkom a hráčom na bicie. Má rád dobrú jazzovú hudbu, ktorú vám každú nedeľu o 22:00 servíruje prostredníctvom vĺn Rádia Piešťany.